03-7527777
לבירורים והזמנות
אוסטרליה - שמורות טבע, חיות, ערים ואנשים

אוסטרליה - שמורות טבע, חיות, ערים ואנשים

19 יום -

נחש הקשת הגדול – וואנאמפי – ועמו רוחות האבות הקדומים, ששכנו בעומק האדמה ובכל השמים, הגיעו אל אוסטרליה ב"זמן החלום", הוא זמן ימי הקדם הבלתי ניתן לשיעור ולתיאור. הם שוטטו על פניה ושרו את שיריהם. אז, תוך שירתם, ניתנו השמות לצמחים ולחיות וכך גם הופחה בהם הנשמה. השירים הפכו להרים ולדרכים, ליערות ולמדבר האדום, לגלי הים ולכל צבא השמים של היום ושל הלילה. כך נעשתה אוסטרליה מה שהיא; מספרים תושביה הקדומים של היבשת הקטנה בעולם. 

רק לפני מעט יותר מ – 300 שנה, הגיעו באניותיהם האנשים מאירופה והחלו לשנות אותה. לבנות בה ערים, לבזוז את "זמן החלום", לנשל את המאמינים בו ולהציף את זמנם האינסופי במאכלים טעימים ובבירה .....

הטבע הענק והאינסופי של אוסטרליה, הוא זה שעוצב עוד ב"זמן החלום", לא השתנה עם בואו של האדם הלבן. זה סגור בעריו החדשות והטבע עם "זמן החלום" שורר באוסטרליה שאנחנו נוסעים לטייל בה: המדבר האדום והאולורו (איירס-רוק) הקדוש, יערות הגשם והביצות בשמורות הצפון וביניהן שמורת "קאקאדו" הנודעת, ריף האלמוגים הגדול והיפה בעולם, חיותיה המיוחדות, ההרים הכחולים, החוף הדרומי ו.... עוד.  

 

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר אשרות סה"כ מדריך/ה סטטוס הערות
20-08-2018 07-09-2018 10600 $ 2386 $ 140 $ 10740 $ ספי בן יוסף יציאה מובטחת המחיר לקבוצה בת 20 משלמים לפחות
ימים 1-3 - אל תחתית הגלובוס

טיסה ארוכה - שמתארכת שבעתיים בגלל המעבר בין אזורי הזמן - אל הונג קונג וממנה אל חציה הדרומי של הפלאנטה. מוקדם בבוקר היום השלישי של המסע המעופף ננחת בסידני (Sydney), העיר הגדולה באוסטרליה, ובירת מחוז New South Wales. רבים טועים לחשוב שזו בירתה של אוסטרליה, שכן היא ללא ספק העיר החשובה ביבשת הדרומית; הוכחה ניצחת לכך (אחת מיני רבות) היא העובדה, שהמשחקים האולימפיים שהתקיימו באוסטרליה בשנת 2,000 לא כונו Canberra 2,000, אלא Sydney 2,000. 

כיוון ששעת הנחיתה מוקדמת למדי, וכיוון שאנו מעופפים כבר יותר משתי יממות, נסע מיד אל המלון ל- Check In מוקדם, לארוחת בוקר ולשנת התרגעות מן המסע הארוך וכבר אחרי הצהרים נצא לטייל בעיר ובאתריה-סמליה הנודעים: נתחיל בביקור מודרך (פרטי) בבניין האופרה, אולי המבנה המזוהה ביותר עם העיר ועם היבשת כולה. בסיומו של הביקור נטייל מעט ברגל ב"מזח המעגלי" (Circular Quay), משם נצלם את בניין האופרה ואת 'גשר המפרץ' (Harbour Bridge) ומי שלא יתפעל מהמראה – ינודה לאלתר.... 

בערב נעלה על סיפון סירה כדי להתענג על ארוחת ערב תוך שייט בנמל סידני - הנמל הטבעי הגדול בעולם. שבעים ועייפים נשוב אל המלון כדי להשלים את שעות השינה שהחסרנו עד כאן.

 

 

ימים 4-5 - בהרים הכחולים וגם חיות

ביומיים הבאים נטייל באתרי טבע בסביבות סידני ובראשם, ההרים הכחולים (Blue Mountains), אחד מאתרי הטבע הידועים ביותר ביבשת. עוד טרם שנגיע אל ההרים הכחולים, נעצור להיכרות ראשונה (מפגשים, בלי נדר. בכל זאת, אלו בעלי חיים....) עם עולם החי האנדמי לאוסטרליה.

Featherdale Wildlife Park על אף שמו, אינו רק אכסניה לבעלי כנף, אלא הוא בית לאוסף המגוון ביותר של בעלי חיים, אשר שמם לא נמצא בספרי זואולוגיה שנוגעים בחיים על פני חמש היבשות שאינן אוסטרליה: קואלות, קנגורו, קיפודנים, ברווזנים, את כל אלו ועוד, נראה ורק אז נמשיך אל ההרים הכחולים ליומיים של טיולים במפלים, מול צוקים נישאים, בנופים נפלאים ובמסלולי הליכה (קלים ופשוטים) בהרים הכחולים. 

בלילה הראשון נישן באכסניה מקומית ובלילה השני כבר נשוב לסידני ובה נאכל ארוחת ערב במרומי מגדל גבוה המשקיף על נופיה; הטבעיים והאורבנים.

 

 

ימים 6-7 - תרבות נכחדת - מפגש ראשון

מליבה של סידני נשוב אל שדה התעופה כדי לטוס אל מחוז קווינסלנד (Queensland), או בעברית - ארץ המלכה, (להזכירנו שמלכת אנגליה היא עדיין בעלת הבית של אוסטרליה). כאן נצא ליומים עמוסי טיולים וחוויות: נבקר ביער הגשם דיינטרי (Daintree) - אתר מורשת טבע עולמי מטעם אונסק"ו וככל הנראה יער הגשם העתיק ביותר בעולם, שרק בו השתמרו מיני צמחים פרימיטיבים, והיום הם בסיס למחקר ביולוגי על התפתחות הצומח בעולם. באזור הזה גם נפגוש לראשונה את תושביה המקוריים של היבשת (ה"אבוריגי'נים") - אשר תרבותם הולכת ונמחקת מעל לפני האדמה ורק ניסיונות נואשים, התענינותם של מבקרים מרחוק (כמונו למשל), ומאמצי ''אפליה מתקנת'' של הממשלה האוסטרלית, יצליחו אולי להציל מעט ממורשתם המקורית. 

אנו נתפוס שביב ממה שנותר מהמסורת, וביחד עם מדריך מבני השבט המקומי שאיכלס חבל זה (האבורג'ינים מונים עמים ושבטים שונים, המדברים שפות שונות ופזורים על פני כל היבשת) נערוך טיול ביער ב"שביל החלום" שכן ידוע לכל שהחלום הוא המוטיב החשוב ביותר במערכת האמונה של המקומיים. נלון שני לילות בעיירה פורט דאגלס (Port Douglas).

 

 

יום 8 - מעל ובתוך שונית האלמוגים הגדולה

הבוקר נסע, מהלך כשעה וחצי, אל קיינס (Cairns). כאן נעלה על ספינה (שתעמוד לרשותנו בלבד) ליום שלם של שייט בשונית המחסום הגדולה (Great Barrier Reef). בספינה ילווה אותנו ביולוג ימי, שיסביר על האקולוגיה של השונית ועל עולם החי שלה. במשך השייט נבקר באי המרכזי של השונית וגם נערוך פעילויות שונות, כגון צלילת-שנורקלינג, שייט מעל האלמוגים בסירה בעלת קרקעית מזכוכית, שייט בקיאקים ועוד. 

אחרי ארוחת צהריים על האי נשוב אל הספינה, ונצא לשייט בים הפתוח עד החזרה לפנות ערב אל קיינס, שבה נלון.

 

 

ימים 9-10 - הסלע האדום

את המלון בקיינס נעזוב מוקדם ונסע אל שדה התעופה כדי לטוס אל המקום, שמכונה בפי המקומיים - 'המרכז האדום'; בגלל הצבע של אדמת המדבר בלב היבשת. ננחת באליס ספרינגס (Alice Springs), כמעט המרכז הגאוגרפי של אוסטרליה, בטריטוריה הצפונית (Northern Territory). מכאן נסע (אללי....) כחמש שעות בנופי המדבר, אל שוליו של האולורו (Uluru), המכונה גם סלע איירס (Ayesr Rock). גם האתר הזה שייך לסמליה המובהקים של אוסטרליה; הסלע (ולמעשה- מונולית, אחד הגדולים בעולם מסוגו) מקודש לתושבים המקוריים של האזור, ולאחרונה נחקק חוק – סוף סוף, תיקון לעוול בן שנים - האוסר טיפוס על הסלע, כדי לא לפגוע ברגשות המקדשים אותו. 

ביומיים הבאים נטייל ליד הסלע ברגל וברכב, בנחלים בסביבתו, בשעת השקיעה ובשעת הזריחה, וגם 'סתם' בשעות היום. נאכל לידו ארוחת ערב מיוחדת, ונבקר גם באחיו הקטן, הפחות ידוע, אך הלא פחות מרשים: Kata Tjuta, הנקרא גם הר אולגה. 

בשני הלילות נהיה במלון בסביבות אולורו.

 

 

יום 11 - קצה הצפון של הדרום

נעזוב את 'המרכז האדום' ונטוס מרחק 1,412 ק"מ (ונשאר עדיין בתחומי אותו מחוז...) אל העיר דארווין (Darwin), בירת המחוז. העיר, הנושאת את שמו של אבי תורת האבולוציה, נמצאת על חופו של ים טימור, וקרובה יותר לבירתן של חמש מדינות שכנות מאשר לקנברה, בירת אוסטרליה. לאחר הנחיתה וההתארגנות במלון, נצא אל הטיילת על שפת הים, שמעברו השני נמצאת דרום-מזרח אסיה. 

בערב נאכל בנמל העיר.

 

 

ימים 12-13 - קאקאדו – בעקבות קרורודייל דנדי

ביומיים הקרובים נטייל בשמורת הטבע קאקאדו (Kakadu), אולי המפורסמת ביותר באוסטרליה. בדרכנו אל השמורה וממנה נשוט בסירה כדי לנסות ולראות תנינים קופצים (כן, גם כאלו יש, כמו זה המפחיד מסרט ה'קאלט' – "קרוקודייל דנדי"), ונבקר בחי-בר המחוזי. נטייל גם במסלולי הליכה בשמורת קאקאדו, נשוט על "המים הצהובים", נצפה על השטחים המוצפים בשמורה, בעקר כדי לראות עופות ביצה, נראה אמנות של ציורי סלע עתיקים – חלק מן התרבות של האוכלוסיה המקורית הקדומה - ועוד כהנה פעילויות, ככל שיותיר הזמן והחשק.

לינה – במלון בשמורה.

 

יום 14 - חזרה אל הדרום

משמורת קאקאדו נשוב אל דארווין, ממנה נמריא בטיסה חוצת יבשת, מ(כמעט) הקצה הצפוני אל (כמעט) הקצה הדרומי. לפנות ערב ננחת במלבורן, העיר השניה בגודלה באוסטרליה. נסע למלון כדי להתאושש מעט ולהתארגן קצת.... מה שעוד יוותר הוא, ללכת דרך סמטאותיה של העיר בעלת הניחוח האירופי אל ארוחת הערב.

לינה במלבורן.

 

 

יום 15 - גן חיות של אלוהים באי פיליפ

פעילות היום תהיה בסימן האי פיליפ הנמצא מדרום למלבורן, ומחובר אליה בגשר. כשנגיע לאי נצא ממנו לשייט של כמה שעות. לבד מיפי הצוקים, הצונחים מגובה כמאה מטרים אל תוך מצר באס (Bass Straight), יש גם סיכוי סביר לראות בשעת ההפלגה גם דולפינים, מושבות של אריות ים, שקנאים אוסטרלים ועופות ים שונים. 

, נשוב אל האי, ובו נאכל ארוחת צהריים "בריטית” אפיינית (מסורתית, ליתר דיוק....) ולאחריה נבקר קואלות, ובערב נצפה במצעד הפינגוינים השבים לאחר יום של צייד/דייג באוקינוס. מאוחר בערב נשוב אל המלון במלבורן ללילה שני בעיר.

 

 

יום 16 - בדרך הים הגדולה

גם היום הכרות עם מושג מסמלי אוסטרליה: "דרך הים הגדולה" (Great Ocean Road). זו הדרך היוצאת ממלבורן לאורך מרכז קו החוף הדרומי של אוסטרליה, ונחשבת לאחת מדרכי הנוף היפות בעולם. 

התחנה הראשונה בדרך תהיה... מגרש הגולף של אנגלסי (Angelsea). כמובן לא כדי לשחק גולף של בוקר (המדריך ממילא לא יודע איך מחזיקים אפילו את המחבט), אלא כדי לפגוש כאן קבוצות של קנגורו המשוטטות ברחבי המגרש, ומעת לעת מפריעות לשחקני הגולף. 

והלאה, אל מסלול הליכה לאורך הנהר גריי (Grey) שבו יש סיכוי טוב לפגוש קואלות בטבע. נמשיך אל הפארק הלאומי אוטוואי (Otway) ונטייל ב"שביל צמרות העצים", הגדול מסוגו בעולם ונישא במפלס הצמרות, בגובה כ- 30 מ' מעל קרקע היער.

בדרכנו חזרה למלבורן נעצור באנדרטה לזכר הנופלים במלחמת העולם הראשונה - הזדמנות מצוינת לחלוק כבוד ולהיזכר בהשתתפותן של אוסטרליה, ושכנתה/אחותה, ניו זילנד, בקונפילקטים שונים בעולם. חיילי האנז"ק (ANZAC- Australia and New Zealand Army Corps) אשר כבשו את בהארץ מידי התורכים במלחמת העולם הראשונה, זכורים עד היום כבעלי יחס חם ליישוב היהודי בתחילת דרכו. 

מאוחר בערב חזרה למלבורן ללילה שלישי.

 

 

יום 17 - מלבורן

אם ביומיים הקודמים "השתמשנו" במלבורן כתחנת קפיצה לאתרים שסביבה, הרי שאת חלקו הראשון של היום נקדיש להיכרות קרובה עם העיר עצמה, שאולי יותר מכל עיר אחרת באוסטרליה עדיין משמרת את גוון זכרונם של המתיישבים הבריטים הראשונים שהגיעו ליבשת החדשה; ולא, רובם לא היו אסירים, כדרך שהסיפור הנפוץ מוכר, אלא 'מתיישבים חופשיים'. חלק מהאסירים שהוגלו לכאן עבדו בשירותם של אותם מתיישבים חופשיים. 

נצא עם המדריך המקומי דרך סמטאות העיר הישנה, נבקר במזחים העתיקים, שכמו בתל אביב שלנו, הפכו לאזורי בילוי עמוסי בתי קפה, פאבים, מסעדות וחנויות ממותגות. 

בצהריים נעלה על קרון חשמלית בסגנון העתיק, ונמשיך לתור את העיר ובין כך לכך נתמלא בארוחה דשנה. משסאת האורבאניות תעלה על גדותיה, נצא את העיר אל עמק יארה (Yarra). על אף שתעשיית היין שלה צעירה - "רק" בת 200 שנה - היינות האוסטרלים משובחים ואוסטרליה נחשבת בין עשר יצרניות היין הטובות בעולם. את הערב האחרון שלנו באוסטרליה נחגוג באווירת יין - נעצור לטעימות יין בשני יקבים, וכמובן שארוחת הערב האחרונה שלנו תעמוד גם היא בסימן יין. עייפים, וכנראה גם מעט מטושטשים נשוב למלבורן ללילה אחרון בעיר, ובאוסטרליה בכלל.

 

 

ימים 18-19 - חזרה להמיספרה הצפונית

השכם בבוקר נשוב אל שדה התעופה של מלבורן לטיסה אל הונג קונג, שאליה נגיע אחרי הצהריים. ואחרי המתנה  לא ארוכה נמריא בטיסת אל-על חזרה הביתה.

 

 

 מחיר הטיול כולל:

* טיסות בין-לאומיות מתל אביב וחזרה עם אל על וקוונטאס.

* 4 טיסות פנים: מסידני לקיירנס; מקיירנס לאליס ספרינג; מאיירס רוק לדרוין; מדרווין למלבורן  

* היטלים

  (ההיטלים משתנים חדשות לבקרים ללא כל הודעה מראש. שינוי בגובה ההיטלים, שנכללו במחיר הטיול, תחול על המטיילים אלא אם שלמו כבר את מלוא מחיר הטיול); 

* העברות משדה התעופה ואליו;

* הדרכה – מדריך מקומי דובר אנגלית באתרי הביקור ומדריך ישראלי 

* לינה במלונות הבאים או דומים להם:  

  סידני - Rydges Sydney Central 

  ההרים הכחולים - Jenolan Caves House / The Mountain Lodge 

  פורט דגלאס - Port Douglas - Resort 

  קיירנס - Rydges Esplanade 

  איירס רוק  - Desert Gardens Hotel 

  דרווין - DoubleTree by Hilton Esplanade Darwin 

  קאקאדו - Mercure Kakadu Crocodile Hotel 

  מלבורן - Clarion Suites Gateway 

* כלכלה - 9 ימים על בסיס חצי פנסיון (מהם יום אחד בוקר וצהריים) ו-6 ימים על בסיס כלכלה מלאה (3 ארוחות ביום).

* אשרה לאוסטלרליה

* תחבורה - כמפורט בימי הטיול.

* דמי רישום וטיפול;
* מע"מ

* דמי כניסה לכל האתרים המוזכרים בדף המסלול;

* תשר לנותני שירותים שונים בחו"ל; 

* פגישת תדרוך לפני היציאה לטיול

 

המחיר אינו כולל:

* ביטוחים – חובה על כל מטייל לרכוש ביטוח, המכסה מקרים של תאונה, אבדן ונזק. אנו ממליצים גם לקנות פוליסת ביטוח המכסה חילוץ והטסה רפואית. ביטוח המכסה מקרה של ביטול הטיול מומלץ גם הוא.;

* הוצאות בעלות אופי אישי;

* כל הוצאה שאינה מוזכרת במה המחיר כולל;

 

תנאי תשלום:

 

כדי להבטיח את מקומכם בטיול, יש לשלוח טופס רישום מקוון דרך האתר. מקדמה של 500$ תיגבה עם הבטחת יציאת הטיול. במקדמה כלולים דמי רישום וטיפול בסך 100$, שלא יוחזרו בשום מקרה של טיפול.

תשלום ראשון בסך 2560$  לא יאוחר מ- 24 במרץ 2018

תשלום שני בסך 2560$ לא יאוחר מ-  24 באפריל 2018

תשלום שלישי בסך 2560$ לא יאוחר מ-24 במאי 2018

תשלום אחרון בסך 2560$ ותשלום עבור תוספות (כמו חדר ליחיד, שינויי טיסה וכו') לא יאוחר מ-  24 ביוני 2018

 

* מחירי הטיול חושבו לפי שער הדולר האוסטרלי הידוע בעת הפרסום באתר. אנחנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את המחיר אם יהיה שינוי בשער הדולר האוסטרלי.
לקבוצה בת 15-19 משתתפים - תחול תוספת של 900$ (אמריקאי).

 

אשרת כניסה לאוסטרליה

כדי לקבל אשרת כניסהלאוסטרליה על כל מטייל למלא טופס בקשה ולצרף דרכון ותמונה.

נוסעים מעל גיל 75 חייבים להציג אישור רפואי ואישור על בטוח רפואי (או הצגת פוליסת בטוח). 

הקונסוליה האוסטרלית שומרת לעצמה את הזכות לבקש הוכחה על מצב כספי, מכתב מהמעביד המאשר חופשה, או כל הוכחה אחרת המאשרת את הכוונה לחזור לארץ.

אם בקשה תסורב בגלל טעות במילוי הטופס - יש להגיש טופס חדש (לא מתוקן).

קבלת אשרה אורכת כשלושה שבועות ואין אפשרות לזירוז התהליך. 

פגישת הקבוצה אליה תתבקשו להגיע עם כל המסמכים הנדרשים תתקיים ב-30 ביולי 2018. אנא, תכננו את לוח הזמנים שלכם בהתאם. 

 

 

ביטול:

לטיול זה תנאי בטול שונים מהרגיל:

*מ-4 במאי 2018 ועד 3 ביולי 2018 - דמי בטול של 2000$ לאדם בחדר זוגי ו-2750 לאדם יחיד בחדר 

*מ-4 ביולי ועד 17 באוגוסט 2018 - דמי בטול של 8395$ לאדם בחדר זוגי ו-10519 לאדם יחיד בחדר 

*מה-17 באוגוסט 2018 ועד יציאת הטיול, או אי-הופעה לטיול מכל סיבה שהיא – 100% דמי ביטול.

* דמי הבטול לעיל הם דמי הבטול על שירותי קרקע בלבד.

*דמי ביטול בגין הטיסות - בהתאם למדיניות חברת התעופה.

 

אנו חוזרים וממליצים לרכוש בטוח נסיעות הכולל סעיף בטול מיד עם תחילת התשלומים לטיול.

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא אוסטרליה - שמורות טבע, חיות, ערים ואנשים

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב מנחם בגין 14, רמת גן

מיקוד 52700

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

הכתובת: דרך מנחם בגין 14 רמת גן. (לשעבר בצלאל 21 רמת גן -עדיין מופיע כך בחלק מן המפות). הדרך הנוחה ביותר היא להגיע ברכבת, לתחנת תל אביב סבידור מרכז (לשעבר ארלוזורוב צפון). חוצים את הגשר המחבר בין הרכבת לבורסה (השרוול) לכיוון רמת גן ובניין הבורסה. בקצה הרחבה יורדים שמאלה במדרגות, הולכים אל הצומת (ממול סניף בנק לאומי). ליד הבנק פונים שמאלה (רחוב הרקון) וברחוב מנחם בגין פניה ימינה. משם כ 100 מ' למשרד הממוקם בקומה השניה בבית ג'נבה (מס' 14), בצד ימין של הכביש (מזרח), מול בית גיבור ספורט.

Joomi - ����� ����� ���������� ���