http://www.roimolam.co.il/component/roim/301?view=tour?view=tour" />
03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול מקיף בדרום ספרד

טיול מקיף בדרום ספרד

10 יום - קסטיליה ואנדלוסיה

טיול ייחודי זה יתרכז באנדלוסיה "שתי פסיעות מגן העדן". נעמוד על המפגש הייחודי בין שלוש דתות ותרבויות – נצרות יהדות ואיסלם, נטייל בעקבות דמויות היסטוריות שחלקן בדויות ; כרמן, דון חואן  ופדריקו גרסיה לורקה . נחשף לתרבות האזור – מחול הפלמנקו וארנה ,היא, זירת מלחמות הפרים. נשים דגש על ההיסטוריה, התרבות והטבע.

 

סיפורה של יהדות ספרד הוא מהמרתקים בתולדות עם ישראל. חיי היהודים היו מורכבים ורבי פנים. 

בטיולנו נהלך לאורה וגם בצילה של אותה יהדות מפוארת: בבתי כנסת שהפכו כנסיות והיום משמשים כמוזיאונים, ברובע היהודי בקורדובה ובסביליה, נחפש רמזים בציורים פסלים ומבנים בגרנדה ובמקומות אחרים. נזכיר את ר' שמואל הנגיד, הרמב"ם, הרמב"ן, ריה"ל, איבן גבירול ואחרים שהותירו אחריהם ממיטב השירה וההגות של תקופתם. 

 

תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך/ה סטטוס הערות
17-10-2017 26-10-2017 2,375 € 525 € נורית רז ההרשמה בעיצומה המחיר לקבוצה בת 20 משלמים לפחות
יום 1 : תל אביב – מדריד, טולדו

עם בוקר נטוס מתל אביב למדריד. לאחר התארגנות קצרה בשדה התעופה ניסע לטולדו (Toledo)- "ירושלים שבספרד", בירתה העתיקה של ספרד. נקיף את החומות האדירות על קניון נהר הטאחו, נסייר בעיר העתיקה: מכיכר השוק העתיק נרד ברחובות הציוריים אל הקתדראלה המונומנטלית רבת הסגנונות. משם נמשיך לכנסיית "סנטו תומא" בה מצויה יצירת המופת של אל גרקו - "קבורתו של הרוזן מאורגאס". נרד אל הרובע היהודי לביקור בשני בתי הכנסת המחודשים של החודריה: "אל טרנזיטו"- הבנוי בסגנון מודאחר והמשמש כמוזיאון בו אוסף פריטי יודאיקה ומצבות קבורה מרשימים ו"סנטה מריה לה בלנקה"- שהפך לכנסיה עשרות שנים לפני הגירוש. שם גם נתוודע לסיפור קהילת טולדו שהייתה ואיננה עוד.

לינה: טולדו. 

 

יום 2 : טולדו, קורדובה

נצא מטולדו וניסע דרומה דרך העיירות קונסואגרה (Consuegra) ופוארטu לאפיס (Puerto Lapice). אחר הצהרים נגיע לקורדובה ונערוך בה סיור ראשון.  לינה: קורדובה.

 

יום 3 : קורדובה, סביליה

היום יוקדש לקורדובה (Cordoba) - עירו של הרמב"ם ו"עיר אלף המסגדים". נבקר במסגד המורי העתיק  "לה מסקיטה" שגגו נישא על מאות עמודים מגולפים וכיפותיו מצופות פסיפסי זהב. פרק זמן מכובד נקדיש לביקור ברובע היהודי: נבקר בבית הכנסת- שעבר גלגולים רבים, נראה את פסלו של הרמב"ם הניצב בכיכר טבריה, נסייר בסמטאות ונציץ לחצרות הפנימיות המפארות כל בית, כיכר יהודה הלוי, ונראה את גני אלקזר וכאן גם נתחיל לעקוב אחר סיפורה המרתק של כרמן הצוענייה. אחר הצהרים ניסע לסביליה.

לינה: סביליה

 

יום 4 : סביליה

היום כולו יוקדש לסביליה (Sevilla) ולתחילת מסלולו של קולומבוס. נבקר בגדולה שבקתדראלות ספרד ואם יתאפשר, ניכנס גם לחירלדה. נבקר בבית פילאטיס, בגני המלכה מריה לואיזה וברובע היהודי העתיק הידוע בבתיו היפים ובחצרות הבנויות בסגנון ה"פטיו". נבקר גם באזור האקספו ובאחד המוזיאונים בעיר.
לינה: סביליה.   בערב: הופעת פלמנקו.

יום 5 : הכפרים הלבנים , רונדה

היום ניסע בדרך "הכפרים הלבנים" ונבקר בשניים מהם: גרזלמה (Grazalema) וארקוס דה לה פרונטרה (Arcos de La Frontera ) המייצגים באופן היפה ביותר את הבניה הכפרית הבוהקת והצחורה של האזור. אחר הצהרים נגיע לרונדה (Ronda) המרהיבה, הממוקמת משני עברי קניון "טאחו דה רונדה"  העמוק של נהר Guadalevín . נצפה מזוויות שונות על הגשר המפורסם שמתנשא מעל תהום הנקיק, נסייר בעיר הרומנטית וברבעים הססגוניים ונראה את זירת מלחמות הפרים הראשונה בספרד  - כאן נקבעו כללי מלחמות הפרים המודרניות - הקורידה הספרדית.   לינה: רונדה

יום 6 : שמורת טורקאל, סיירה נבדה, גרנדה

נשלים הביקור ברונדה וניסע אל  שמורת הסלעים - טורקאל (Torcal) . נערוך בה מסלול הליכה קצר של כשעה וחצי. נמשיך אל הפארק הלאומי סיירה נבדה המתאפיין בנוף ההרים הגבוהים ובכפרים קסומים. לעת ערב נגיע לגרנדה "פנינת הדרום".   לינה: גרנדה

יום 7 : גרנדה

גרנדה , עירו של רבי שמואל הנגיד- בירתה האחרונה של ספרד המוסלמית. נערוך סיור מקיף ביצירת המופת של ארמון אלהמברה, על שלוש החצרות שלו, שבאולם השגרירים שבו נתן צו הגירוש ליהודים. גולת הכותרת של האדריכלות והעיצוב האסלאמי בספרד. נבקר גם בגני החנרליפה הצמודים. נמשך לעיר העתיקה לביקור ב"קפלה ריאל" שם קבורים "המלכים הקתולים", פרננדו ואיסבל כובשי העיר מידי המוסלמים בשנת 1492, ויוצריה של ספרד המאוחדת והמודרנית והאחראים לגירוש ההמוני של היהודים מארצם. לעת ערב נערוך סיור באלבסיין – הרובע המוסלמי העתיק של העיר ובו סמטאות ציוריות, שערים מעוטרים ומזרקות
לינה: גרנדה

יום 8 : גרנדה – קואנקה

עם בוקר נעזוב את גרנדה וניסע לקואנקה (Cuenca).
העיר יושבת בנוף ציורי והתפרסמה בזכות "הבתים התלויים", שנבנו בראש צוקים מעל גיא הואקאר. מרפסות העץ של המבנים נראות כמתעופפות באוויר ומהבתים ניתן לצפות בעיטים המרחפים על פני הגיא.
בזכות ההיסטוריה וערכי התרבות שנותרו בקואנקה הוכרזה העיר, על ידי אונסקו, כאחת מערי המורשת האנושית. נטייל רגלית ברחובות ומפעם לפעם נשב על גבי צוק ונשקיף על מראות הנוף.
לינה: קואנקה

יום 9 : אל מדריד

עם בוקר ניסע אל יער האבן שליד קואנקה, נטייל בו ולקראת צהרים נגיע למדריד. אחר הצהריים נסייר רגלית בין כיכרותיה של העיר היפה.

לינה: מדריד. ארוחת ערב במסעדה.

 

יום 10 : מדריד- תל אביב

לפני הצהרים נערוך סיור מודרך במדריד במהלכו נבקר גם במוזיאון ה"פראדו".  לקראת ערב ניסע לשדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה.

  

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית ת"א – מדריד - ת"א בחברת אל-על

מסי נמל בארץ ובחו"ל

אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה (4 כוכבים ושלושה כוכבים משופרים)

כלכלה: חצי פנסיון (מארוחת ערב ביום הראשון ועד ארוחת בוקר ביום האחרון) 

אוטובוס תיירים נוח וממוזג

אתרים ודמי כניסה כמפורט בתכנית

הדרכה על ידי מדריך/כה מצוות מדריכי החברה להגנת הטבע רואים עולם

תשר לנותני שרות מקומיים

ערכת שמע לנוסע

דמי רישום ואפשרות ביטול

 

 

     המחיר אינו כולל:

הוצאה ו/או הארכת דרכון

ארוחות צהרים כלשהן 

ביטוח רפואי ומטען: (חובה על כל משתתף לבטח עצמו, ניתן לרכוש ביטוח גם במשרדנו)

הוצאות בעלות אופי אישי

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית. 

 

 

הערות חשובות:

 

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות. כמו כן סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

אין שרותי סבלות בטיול זה.

 

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:


בהתאם לדף התנאים הכלליים (לקבוצות) המעודכן של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול מקיף בדרום ספרד

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב מנחם בגין 14, רמת גן

מיקוד 52700

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

הכתובת: דרך מנחם בגין 14 רמת גן. (לשעבר בצלאל 21 רמת גן -עדיין מופיע כך בחלק מן המפות). הדרך הנוחה ביותר היא להגיע ברכבת, לתחנת תל אביב סבידור מרכז (לשעבר ארלוזורוב צפון). חוצים את הגשר המחבר בין הרכבת לבורסה (השרוול) לכיוון רמת גן ובניין הבורסה. בקצה הרחבה יורדים שמאלה במדרגות, הולכים אל הצומת (ממול סניף בנק לאומי). ליד הבנק פונים שמאלה (רחוב הרקון) וברחוב מנחם בגין פניה ימינה. משם כ 100 מ' למשרד הממוקם בקומה השניה בבית ג'נבה (מס' 14), בצד ימין של הכביש (מזרח), מול בית גיבור ספורט.

Joomi -    <