03-7527777
לבירורים והזמנות
מסע אביב בפולין

מסע אביב בפולין

8 ימים -

נדמה שזה מסע שכל אדם באשר הוא צריך לעבור פעם בחיים. שכן מדובר במעין סגירת מעגל, הן במישור האישי כאדם וכיהודי , הן במישור הלאומי כישראלי. מסיבה זו, הכוונה אינה לעוד טיול בחו"ל אלא למסע, בזמן ובמרחב. 

במהלך המסע לפולין, נבקר כמובן באתרי השואה החשובים – בשרידי גטאות, במחנות ריכוז ובמתקני השמדה. במקביל גם ניחשף למאות שנים של חיים יהודיים בפולניה, מתור הזהב במאה ה-16, דרך דמויות מזרם החסידות וההשכלה ועד העולם התרבותי המגוון שבין שתי מלחמות העולם. 

יחד עם כל אלה, פולין היא מדינה אירופאית, שבעשרים השנים האחרונות יוצאת מהעידן הקומוניסטי אל האופק המערבי, כפי שנוכל להתרשם באתרי התיירות החשובים דוגמת וורשה וקרקוב.

את המסע יוביל מאיר שוורץ המוביל משלחות מזה 25 שנה . 

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב - וורשה

נטוס אחה"צ מתל אביב לוורשה. העברה לבית המלון. לינה  בוורשה. 

 

יום 2: מוורשה ניסע לוישקוב , טיקוצין, טרבלינקה, המוזיאון היהודי בוורשה

נצא מוורשה לכיוון מז' נעצור להתייחד עם זיכרו של מרדכי אנילביץ מפקד מרד גטו ווורשה בעיר הולדתו וישקוב נמשיך  לביקור בעיירה טיקוצין, עיירה בצפון מזרח פולין הסמוכה לעיר ביאליסטוק. נבקר בסמטאות העיירה בנהר,בבית הכנסת , נלווה את סיפורה של קהילת טיקוצין במהלך השואה עד ליער לופוחובה. משם נמשיך למחנה השמדה טרבלינקה, השני בגודלו מבין מחנות ההשמדה, בו נספו רוב יהודי וורשה.  נחזור לוורשה לפנות ערב נערוך סיור בעיר העתיקה של. לינה  בוורשה.

 

יום 3: לודג', קלצה, קראקוב

נעשה דרכנו לעיר לודז, העיר השנייה בגודלה בפולין, בה היה גם הגטו השני בגודלו בפולין. בארמון של משפ' פוזננסקי מעשירי פולין ונבין את ההבדלים בין המעמדות , משם נמשיך לכיכר השילוחים- הרדגסט, ממנה נשלחו יהודי לודז אל מותם. נמשיך לקלצה, שם אירע פוגרום ביהודים לאחר המלחמה. מקלצה ניסע לקרקוב. לינה בקרקוב.

 

יום 4: קרקוב

נקדיש את היום לעיר היפה ביותר בפולין- קרקוב, שהייתה בירת פולין לפני וורשה. נבקר בבתי הכנסת המרשימים בני מאות בשנים, ביטוי לחיים יהודיים עשירים ותוססים. בית הכנסת אלטשול, הרמ"א, הטמפל. משם נעבור לשריד הגטו ברובע פודגוזה, לבית המרקחת של תדאוש פנקוויץ, וכן נתעכב ליד המפעל של אוסקר שינדלר.  נבקר בפנתאון של הפולנים גבעת הוואוול, וכן בכיכר הגדולה באירופה, כיכר הסוקיניצה.  לינה בקרקוב.

 

יום 5: בירקנאו, אושוויץ

יום זה יוקדש לסיור במחנה המוות בירקנאו, שם שהפך סמל לשואה. משם נמשיך לאוושויץ1 אשר היה מחנה פולני והוסב ע"י הגרמנים למחנה ריכוז והשמדה.  לינה בקרקוב.

 

יום 6: גליציה: פלשוב, לנצוט, ליזאנסק

נבקר בשרידי מחנה עבודה וריכוז פלשוב, מחנה ידוע לשמצה שקבל את פרסומו הודות לסרט רשימת שינדלר. משם נמשיך ללנצוט, בה גם כן יש ביטוי לחיים יהודיים מלפני מאות בשנים, וכן ביטוי ליחסי יהודים - פולנים בזמנו של הגרף פוטוצקי. נמשיך במרכז חיי החסידות בפולין בליזאנסק .  סיור ערב בעיר העתיקה של לובלין. לינה לובלין 

 

יום 7: מיידנק, לובלין, קזימיש, דולני

בבוקר נסע למחנה מיידנק שליד העיר לובלין. נערוך ביקור מקיף ונעמוד על הדומה והשונה ממחנות מוות אחרים שכבר ביקרנו במהלך המסע. לאחר הביקור במחנה, נפקוד שני אתרים יהודיים מרשימים בדרך לוורשה, ישיבת חכמי לובלין, שהייתה בזמנו הישיבה הגדולה בעולם וכן שריד יהודי בעיירה קזמיש דולני.. לינה בוורשה.

 

יום 8: וורשה – תל אביב

בבוקר נסייר בבית הקברות היהודי בן 200 השנים אשר נפגע בזמן המלחמה. נעמוד מול גודלה, עוצמתה וגיוונה של הקהילה הגדולה ביותר בפולין ערב המלחמה. נמשיך לביקור במוזיאון היהודי החדש בוורשה ונחתום את המסע במילא 18 מקום קבורתם של גיבורי מרד גטו וורשה נסיים  בטקס ובשירת התקווה. ניסע לשדה התעופה לטיסת לילה חזרה ארצה.

 

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית מתל אביב לוורשה.

מסי נמל ומס ביטחון 

7 לילות בבתי מלון מדרגת תיירות טובה 

כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב בבתי המלון (בוורשה – ארוחת ערב אחת במסעדה, בקרקוב  

                            – ארוחת ערב אחת במסעדה כולל פולקלור)

מים מינרלים באוטובוס

אוטובוס תיירים נוח וממוזג.

דמי כניסה לאתרים שבתכנית

ערכת שמע לנוסע

תשר לנותני השירותים המקומיים

מדריך מקומי.

הדרכה על ידי מאיר שוורץ 

 

 

המחיר אינו כולל:

ארוחות צהרים כלשהן

ביטוח רפואי ומטען (חובה על כל משתתף לבטח עצמו).

הוצאות בעלות אופי אישי (שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכו')

ארוחות כשרות ארוזות - ניתן להזמין בעלות נפרדת.

טיפ למדריך ישראלי .

 

הערות חשובות:

מחיר המסע נקבע לקבוצה בת מינימום 20 מטיילים. 

סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות. 

אין שרותי סבלות במסע זה.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים           נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים המעודכן של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא מסע אביב בפולין

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב מנחם בגין 14, רמת גן

מיקוד 52700

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

הכתובת: דרך מנחם בגין 14 רמת גן. (לשעבר בצלאל 21 רמת גן -עדיין מופיע כך בחלק מן המפות). הדרך הנוחה ביותר היא להגיע ברכבת, לתחנת תל אביב סבידור מרכז (לשעבר ארלוזורוב צפון). חוצים את הגשר המחבר בין הרכבת לבורסה (השרוול) לכיוון רמת גן ובניין הבורסה. בקצה הרחבה יורדים שמאלה במדרגות, הולכים אל הצומת (ממול סניף בנק לאומי). ליד הבנק פונים שמאלה (רחוב הרקון) וברחוב מנחם בגין פניה ימינה. משם כ 100 מ' למשרד הממוקם בקומה השניה בבית ג'נבה (מס' 14), בצד ימין של הכביש (מזרח), מול בית גיבור ספורט.

Joomi - ����� ����� ���������� ���